اخبار فناوری لیزر
در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸، دولت آلمان تصمیم به تصویب قانون تخصیص بودجه ۶۵۰ میلیون یورو‌یی تأمین بودجه گسترش فناوری های کوانتومی گرفت. بودجه اختصاص یافته به این برنامه آن را در صدر تحقیقات ۱ میلیارد دلاری European flagship initiative در فناوری های کوانتومی قرار ‌داد.
ادامه مطلب >
کاواک آلومینیومی لیزر الکترو اپتیک فوق سریع NIST که برای پایدارسازی و فیلتر کردن سیگنال های الکترونیکی در حال نوسان به کار می رود تا امواجی ثابت در قوی ترین فرکانس ها ظاهر شوند و سایر فرکانس ها مسدود یا فیلتر شوند.
ادامه مطلب >
دانشمندان مؤسسه فناوری پکن چین، دانشگاه مینه سوتا آمریکا و دانشگاه نبراسکا-لینکلن آمریکا تحقیقات خود را در زمینه بهبود کیفیت فرآیند میکروساخت فوق سریع با شکل دادن به پالس های لیزر فمتوثانیه ...
ادامه مطلب >
آرشیو اخبار
دانستنیهای لیزر
انتخاب لیزر مناسب برای طیف ­سنجی رامان
طول موج­ های مختلفی از نور، از ماوراء بنفش تا فروسرخ در طیف ­سنجی رامان مورد استفاده قرار می ­گیرند. انتخاب بهترین طول موج برای کاربرد مورد نظر همیشه واضح نیست. برای بهینه سازی آزمایش طیف­ سنجی رامان متغیرهای مختلفی باید در نظر گرفته شوند که بسیاری از متغیرها مرتبط با انتخاب طول موج هستند.
ادامه مطلب >
افزایش فلوسایتومتری با یک منبع جدید لیزری ماوراء بنفش با طول موج 320 نانومتر
فلوسایتومتری[1] یک تکنیک اساسی در علوم زیست پزشکی است که در آن برچسب های فلورسنت مولکولی متصل شده به سلول ها با لیزر برانگیخته می شوند.
ادامه مطلب >
تأثیر پالس های لیزری فوق کوتاه در اپتیک شکل دهی باریکه
از زمانی که لیزرهای پالسی فوق کوتاه[1] (USP)، لیزرهای فوق سریع نیز نامیده می شوند، در کاربردهای صنعتی متداول شده اند، کاربردهای شکل دهی باریکه[2] با استفاده از المان های اپتیکی پراشی[3] DOEs)) بسیار چالش انگیز شده است؛ مخصوصاً از زمانی که لیزرهای فمتوثانیه بسیار سریع، جایگزین لیزرهای USP پالسی نانوثانیه ای شده اند.
ادامه مطلب >
آرشیو دانستنیها
دانشنامه لیزر
لیزرهای اسلب
تعریف: لیزرهای حجیم حالت جامدی که محیط فعال آنها به شکل یک تیغة باریک است.
ادامه مطلب >
لیزر اسلیو (برده)
تعریف: لیزری که از طریق تزریق به لیزر دیگر قفل شده است.
ادامه مطلب >
لیزرهای کوک پذیر
لیزرهایی که طول موج خروجی آنها قابل کوک (قابل تغییر در بازه ای مشخص) است.
ادامه مطلب >
آرشیو دانشنامه