جایگاه تجارت لیزر در سال 2015
کلمات کلیدی: لیزر فیبر، لیزر CO2، لیزرهای پزشکی ، اقتصاد جدید، اختلاط دو صنعت.
 
                       خلاصه
شرکت‌های پیشگام در زمینه لیزر مثل آ وای آل[1]، ان پی آی[2]، هاریزن[3]، برین[4] و آی پی آی ام آی[5] می‌توانند به ما کمک کنند که درک کنیم در صنعت امروزی چه می‌گذرد: لیزر نقش مهمی در زندگی روزمره ما ایفا می‌کند و در آینده نزدیک به عنوان یک وسیله رایج، نمود پیدا می‌کند.
کلمات کلیدی: لیزر فیبر، لیزر CO2، لیزرهای پزشکی ، اقتصاد جدید، اختلاط دو صنعت.
 
مقدمه
درحالیکه تولیدکنندگان لیزر از رشد چند درصدی فروش محصولات خود در سال‌های اخیر خوشحال هستند، اما دلایل بیشتری برای خوشحالی وجود دارد: به‌راستی، لیزر زندگی روزمره ما را احاطه کرده و سرانجام خود را در جهان و سیاست نشان خواهد داد. به عنوان مثال، لیزر برای اولین بار در جشن مراسم پنجاهمین سالگرد لیزر در سال 2010 و پس از آن در بین پیشگامان بیشمار عرصه لیزر مانند آی وای ال (IYL) خود را نشان داد.
یکی از مدیران شرکت اس پی آی ای[6] می‌گوید: "در حالیکه خیلی‌ از صنعت‌گران به آی وای ال اهمیت نداند، اما این جشن در میان بسیاری از پیشگامان عرصه لیزر در سال‌های اخیر، مثل ان پی آی، فتونیک21، برین و آی پی آی ام آی، برگزار شد. هدف آن‌ها آکهی‌بخشی به جامعه در زمینه اهمیت لیزر در جامعه کنونی است."
آرتورس[7] می‌گوید: "سردمداران دولت، مدیران و اقتصاد دانان خود را درگیر فهم علم فتونیک و لیزر کردند تا تأثیر لیزر بر اقتصاد و نفوذ آن بر جامعه را ارزیابی کنند، زیرا این نوع سرمایه‌گذاری، دیدگاه عموم از لیزر و فرصت سرمایه‌گذاری بخش‌های خصوصی را تقویت می‌کند." ایشان اضافه می‌کنند که: "افزایش فهم همگانی، لیزر را از جنبه تصور و خیال خارج می‌کند و آن را به وسیله‌ای ملموس تبدیل می‌کند تا بوضوح آشکار شود که چگونه این تکنولوژی می‌تواند سبب رونق اقتصادی شود."
[1] IYL
[2] NPI
[3] Horizon
[4] BRAIN
[5] IP-IMI
[6] SPIE
[7] Arthurs

دانلود فایل PDF
منبع :  سایت laserfocusworld    |   

   |    1394/2/22