کاهش بسته بندی پلاستیکی میوه و سبزیجات در سوپرمارکتهای اروپایی با برچسب گذاری لیزری

کاهش بسته بندی پلاستیکی میوه و سبزیجات در سوپرمارکتهای اروپایی با برچسب گذاری لیزری

سوپرمارکتها در سرتاسر اروپا فروش میوه و سبزیجاتی را که با استفاده از لیزر علامت ‌گذاری شده اند (به جای برچسبهای پلاستیکی) آغاز کرده اند. فرآیند علامت گذاری لیزری که بر روی میوه هایی مانند آووکادو و سیب زمینی در حال انجام است می‌تواند سبب صرفه جویی در مصرف پلاستیک، انرژی و کاهش انتشار CO2 شود.

 

 
در حال حاضر سوپرمارکتهای زنجیره ای ICA در سوئد همراه با تأمین کنندة میوه و سبزیجات Nature & More در هلند در حال تلاش هستند تا امسال محصولات خود را با برچسب گذاری لیزری معرفی کنند؛ این در حالی است که در انگلیس از سال 2014 سوپرمارکتهای Marks & Spencer چنین محصولاتی را می‌فروختند.
پیش بینی میشود که تنها امسال ICA در بسته بندی آووکادو 725000 واحد کاهش داشته باشد که معادل با کاهش مصرف 217 کیلومتر مواد پلاستیکی است.
در فرآیند علامت ‌گذاری لیزری، که با عنوان "برچسب گذاری طبیعی" نیز شناخته می‌شود، از یک لیزر دی کسید کربن با انرژی پایین استفاده می‌شود تا رنگ دانة پوست بیرونی محصول مورد نظر را از بین ببرند. در برچسب گذاری لیزری هیچ مادة دیگری مورد نیاز نیست و فرآیند هیچ اثری روی مزة محصول و یا مدت زمان ماندگاری آن ندارند. به علاوه برچسب گذاری طبیعی هیچ مادة شیمیایی جدیدی در میوه تولید نمی‌کند و پوسیدگی یا آلودگی‌های میکرو-بیوتیک[1] را افزایش نمی‌دهد.
برچسب گذاری یک محصول به این روش باعث مصرف کمتر از یک صدم انرژی مورد نیاز برای تولید یک برچسب کوچک پلاستیکی می‌شود.
به گفتة شرکت Laser Food که پشتیبان برچسب گذاری طبیعی با استفاده از تکنولوژی لیزر است از این فرآیند می‌توان در هر بخش از محصولات غذایی- کشاورزی، به صورت منحصر به فرد برای علامت ‌گذاری، کنترل و ردیابی محصول و یا همچنین قرار دادن لوگو و برچسبهای مشخص به منظور متمایز کردن محصولات، استفاده کرد. به عنوان مثال سوپرمارکتها بدون نیاز به فویل پلاستیکی، برچسبهای کوچک و یا هر مادة دیگری، قادر به تشخیص میوه و سبزیجات ارگانیک از محصولات همتای معمول هستند.
سیستم LMS-3 مربوط به شرکت Laser Food که بر پایة لیزر CO2 و با توان 5 کیلووات کار می‌کند، قادر به علامت‌ گذاری 54000 نمونه غذا در یک ساعت است و نشان می‌دهد که بدون روشهای بسته بندی پلاستیکی معمول، رسیدن به بازده بالا امکانپذیر است.
به گفتة پاول هندریکس، کارشناس بسته بندی Nature & More، "تنها روش دائم برای بسته بندی، بسته بندی نکردن است. چندین سال این موضوع را بیان کردم اما ارائة آن در سوپرمارکتها بسیار دشوار بود. برچسب‌ گذاری طبیعی یک روش منطقی است و بسیار خوشحالیم که سوپرمارکتهای زنجیره ای ICA نیز در این مسیر با ما هستند."
در حال حاضر ICA قصد دارد استفاده از برچسب گذاری طبیعی را برای محصولاتی با پوست خوراکی مانند سیب و شلیل نیز توسعه دهد. به گفتة هندریکس "تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف کنندگان نیز از برچسب گذاری های پلاستیکی رضایت ندارند بنابراین با برچسب گذاری طبیعی لذت خواهند برد."
انتظار می‌رود که برچسب گذاری طبیعی به صورت چشمگیری موجب کاهش مصرف پلاستیک و انرژی مورد استفاده در محصولات غذایی شود. در سال 2015، 725380 بسته آووکادو به ICA فروخته شد. برای بسته بندی این مقدار آووکادو 217 کیلومتر فویل پلاستیکی، معادل 2042 کیلوگرم، مورد نیاز بود. میزان انتشار  CO2برای این مقدار بسته بندی معادل با میزان انتشار CO2 از یک ماشین معمولی است که 1.3 بار دور زمین را طی ‌کند. طبق گفتة هندریکس با معرفی برچسب گذاری طبیعی استفاده از جعبه های مقوایی و پالتهای چوبی نیز کاهش می‌یابد.
سوپرمارکت Marks & Spencer در انگلیس در سال 2014 توافق نامه ای را برای استفاده از تکنولوژی Laser Food امضا کرد. این سوپرمارکت سال گذشته با برچسب گذاری طبیعی روی پرتقال در مصرف چندین تن مواد بسته بندی صرفه جویی کرد و کار خود را با برچسب گذاری لیزری روی نارگیل ادامه داد. در حال حاضر این سوپرمارکت تصمیم دارد که این تکنولوژی را بر روی سایر محصولات مناسب نیز به کار گیرد.
برچسب گذاری لیزری از سال 2013 در اتحادیه اروپا تأیید شد؛ این در حالی است که این تکنولوژی از سال 2009 در استرالیا و نیوزلند مورد استفاده قرار گرفته است.
 
Source: https://www.electrooptics.com/news/european-supermarkets-stock-laser-marked-fruit-veg-reduce-plastic-packaging
 
 

[1] Micro-Biotic
 
منبع : electrooptics.com      1396/5/29 15:48